Doprava ZADARMO nad 500 €
Potrebujete poradiť? Bezplatná infolinka! 0800 500 998
Čo hľadáte?

Ako vybrať správnu kosačku pre váš trávnik

Akú kosačku kúpiť? Vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás

 

V sortimente kosačiek EGO POWER+ nájdete rôzne špecifikácie určené na rýchlu, jednoduchú a efektívnu starostlivosť o trávnik.
 
Pri rôznych modelových typoch so šírkou záberu kosenia od 42 cm do 52 cm si určite vyberiete kosačku presne podľa vašich potrieb.

https://staging.egopower.sk/wp-content/uploads/2020/04/obrazok-2-356x303.jpg

 
Kosačky EGO POWER+ sú v každom smere technologicky vyspelé a podávajú výkon, ktorý sa vyrovná bežným benzínovým kosačkám. Vďaka nášmu revolučnému systému 56V oblúkovej lítiovej batérie vytvárajú minimálny hluk, neprodukujú žiadne splodiny a naštartujete ich jediným stlačením tlačidla. Vďaka ich ľahko skladateľnému dizajnu sú navyše jednoduché na uloženie a skladovanie.

Aj keď tieto prednosti majú všetky kosačky  EGO POWER+, určité modely sú vďaka svojim vlastnostiam vhodnejšie do konkrétnych typov záhrad. Ako si teda vybrať kosačku presne podľa vašich potrieb?

Akú kosačku vybrať?

Malé a úzke priestory, alebo plochy v blízkosti stromov

Pre menšie plochy a lepšiu presnosť okolo prekážok pri kosení sú ideálne samohybné kosačky s menšou šírkou záberu kosenia.  Náš kompaktný 42cm model kosačky LM1700E je ideálny pre menšie priestory a pre trávniky kde treba kosiť medzi prekážkami.

https://staging.egopower.sk/wp-content/uploads/2020/04/obrazok-3-356x235.png

Väčšie, otvorené plochy na kosenie

https://staging.egopower.sk/wp-content/uploads/2020/04/obrazok-5-356x173.png

Kosačka so širším záberom vám pomôže pokosiť viac plochy s menším počtom pásov. Voľba väčšej batérie predĺži prevádzkový čas, rovnako ako aj automatická regulácia otáčok. Zberný kôš na trávu s väčším objemom pozbiera viac pokosenej trávy, a tak sa menej zdržíte vysypávaním. 

Nerovný a svahovitý terén

Na nerovný a svahovitý terén  vyberte kosačku s vlastným pojazdom. Pojazd kosačky znižuje vašu námahu pri tlačení do kopca. Rýchlosť pojazdu je plynulo nastaviteľná podľa vašich potrieb. Ani náletový porast nie je pre elektrické kosačky EGO POWER+ žiaden problém.

https://staging.egopower.sk/wp-content/uploads/2020/04/obrazok-7-356x217.png

 

Zber trávy: 1 kosačka EGO POWER+ = 3 možnosti

https://staging.egopower.sk/wp-content/uploads/2020/04/obrazok-8-356x223.png

Kosačky EGO POWER+ majú tri možnosti, ako spracovať pokosenú trávu. Ak trávnik nie je príliš hustý, najlepšou voľbou je mulčovanie, pri ktorom je tráva posekaná na malé kúsky slúžiace ako hnojivo. Bočné vyhadzovanie umožňuje rýchle kosenie vysokej a hustej trávy, ktorú je možné usušiť. Poslednou možnosťou je zber pokosenej trávy do zberného koša, ktorý sa postará o to, aby zbytky pokosenej trávy nezostali na trávniku. 

Komfort ako bonus

Ak je pre vás pri rozhodovaní, akú kosačku vybrať, komfort pri kosení prioritou, polykarbonátové modely kosačiek budú tou najlepšou a najvýhodnejšou voľbou. Kosačky s vlastným pojazdom sú ľahké, vyžadujú menej námahy a vďaka nastaviteľnej rukoväti si môžete zvoliť tú najvhodnejšiu výšku pre vás. A keď nestíhate, led svetlá na kosačkách EGO POWER+ vám umožnia pracovať aj v šere, a keďže nie sú hlučné, nebudete rušiť ani susedov. 

https://staging.egopower.sk/wp-content/uploads/2020/04/obrazok-4-356x277.png

Úprava trávnika -krásne pásy s valcom

https://staging.egopower.sk/wp-content/uploads/2020/04/obrazok-6-356x267.png

EGO sada zadného valca je jednoduchý a efektívny spôsob, ako spraviť na vašom  trávniku pásy ako na futbalovom alebo golfovom ihrisku. Takouto úpravou dodáte trávniku dokonale upravený vzhľad so zachovaním všestranného použitia kosačky na mulčovanie alebo zadné vyhadzovanie pokosenej trávy. 

 

Pozrite si, ako jednoducho sa pracuje s naším krovinorezom v teréne v praktickom teste Rasťa Chválu z Garáž.tv.

 

NOVINKY, ZĽAVY a UŽITOČNÉ INFORMÁCIE DO VÁŠHO EMAILU

NOVINKY, ZĽAVY a UŽITOČNÉ
INFORMÁCIE DO VÁŠHO EMAILU

Získajte informácie o zľavách a užitočných informáciach od EGOPOWER

Zavríť formulár

Prihlásenie

Ešte nemáte svoj účet? Vytvorte si ho.

Registrácia

Už máte svoj účet? Prihláste sa

Please select all the ways you would like to hear from us

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.