< Späť na Batérie a technológie

Ak ste si v posledných rokoch vyskúšali elektrickú kosačku alebo vyžínač, pravdepodobne ste došli k záveru, že sa viac podobajú na nebezpečnú plastovú hračku pre deti, a nedajú sa ani porovnať s výkonom benzínových zariadení. Tento markantný rozdiel vo výkone bol spôsobený úspornými motormi s výkonom okolo 600W, ktoré tieto elektrické zariadenia prvej generácie používali. No dnešné moderné akumulátorové zariadenia majú podobný problém, a aj s výkonnejšími motormi okolo 1000W sa skôr hodia na ľahšiu prácu a ďaleko zaostávajú za výkonom bežnej benzínovej kosačky okolo 2kW.

Prečo sú 56V batérie EGO POWER+ lepšie?

Fyzika nepustí. Výkon je násobkom napätia a prúdu, a keďže väčšina dnešných akumulátorových zariadení pracuje s nízkym napätím 18-36V, napriek vysokému prúdu nedokážu podať dostatočne vysoký výkon. Preto sme investovali roky do výskumu a priniesli sme na trh inovatívnu 56V technológiu EGO POWER+, ktorá si v kombinácii s modernými akumulátormi bez problémov poradí s napájaním zariadení až do výkonu 3600W, čím ľahko prekonajú výkon benzínových zariadení, no stále si zachovávajú nízku hmotnosť a kompaktnosť.

Čistejšia náhrada benzínových zariadení

Pokiaľ hľadáte čistejšiu náhradu Vášho benzínového zariadenia, nenájdete lepšiu voľbu, ako naša 56V technológia. Zďaleka prekonáva výkonom väčšinu akumulátorovej záhradnej techniky na trhu; napríklad v porovnaní s najpoužívanejším napätím 36V podáva až o 40% vyšší výkon. Moderné batérie s tromi paralelne zapojenými sériami batériových článkov dokážu síce dodať vysoký prúd až okolo 60A, no o 40% vyššie pracovné napätie umožňuje dosiahnuť o 40% vyšší výkon. Matematika nepustí.

Nebolo by však lepšie použiť ešte vyššie napätie, napr. 80V?

Jednoduchá odpoveď je: Nie. Naším cieľom bolo vyvinúť takú záhradnú akumulátorovú techniku, ktorá je nie len výkonná, ale takisto ľahko prenosná. Nikto nebude chcieť používať plotostrih, z ktorého ho po desiatich minútach začnú bolieť ruky. Záhradná technika s napätím vyšším, ako 60V, so sebou prináša komplikáciu v podobe ťažkých a nemotorných batérií, ktoré sa nehodia do prenosných zariadení. Pre dosiahnutie dostatočne vysokého prúdu pri napätí 80V je potrebné zapojiť veľké množstvo batériových článkov do dvoch alebo troch sérií za sebou, a výsledkom je síce vysoký teoretický výkon, avšak jeho použitie v záhradnej technike je veľmi nepraktické.

56V – ideálna kombinácia medzi výkonom, prenosnosťou, a nízkou hmotnosťou

Preto naše zariadenia používajú 56V technológiu, ktorá prináša ideálnu kombináciu medzi výkonom, prenosnosťou, a nízkou hmotnosťou. Vyskúšajte si našu inovatívnu záhradnú techniku, a už nikdy sa nebudete chcieť vrátiť k benzínovým zariadeniam. Prečo by ste mali strpieť všetky ich nevýhody, ako hluk, výfukové plyny, a náročná údržba, keď môžete používať zariadenia, ktoré Vám dodajú výkon prekonávajúci benzín, ktorý je navyše dostupný jednoduchým stlačením tlačidla? Za vyskúšanie to stojí.

Batérie a nabíjačky EGO POWER+

Batérie s najvyššou energetickou kapacitou v odvetví. Každá batéria je kompatibilná so všetkými zariadeniami EGO Power+