Doprava ZADARMO nad 500 €
Potrebujete poradiť? Bezplatná infolinka! 0800 500 998
Čo hľadáte?

10 najčastejších otázok o batériach EGO POWER+

Aká je životnosť batérií EGO? Aká záruka sa na ne vzťahuje?

Batérie EGO Power+ prinášajú inteligentnú technológiu a dizajn, ktorý predlžuje životnosť batérií na maximum. Prispieva k tomu aj použitie kvalitných batériových článkov vyrábaných spoločnosťou Samsung. Pri dodržaní správnych skladovacích podmienok (uskladnenie pri teplote 10 – 70°C) je životnosť batérii 1000-1200 cyklov.

Na rozdiel od olovnatých batérií, lítium-iónové batérie značky EGO POWER+ nemajú pamäťový efekt, čo znamená, že sa dajú bezpečne nabiť, aj keď sú len čiastočne vybité. Vybitie batérie na 50% kapacity a jej následné nabitie sa pritom počíta len ako polovica jedného nabíjacieho cyklu (jeden cyklus = vybitie batérie zo 100 na 0% a jej následné plné nabitie). To znamená, že u bežného používateľa pri priemernom využití 10 nabíjacích cyklov za mesiac (120 cyklov za rok) majú batérie EGO životnosť 10 rokov. (pri zachovaní min. 60% kapacity. Avšak aj pri poklese kapacity pod 60%, výkon a bezpečnosť batérie zostávajú nezmenené a ovplyvnený je len prevádzkový čas.)

Sú batérie EGO kompatibilné so všetkými zariadeniami EGO Power+ ?

Áno. Nerobte si startosti s kompatibilitou medzi batériami a zariadeniami EGO. My sme si ich urobili za Vás a postarali sme sa o to, aby Vaša batéria vyhovovala každej záhradnej akumulátorovej technike EGO. Kúpou jednej batérie EGO tak získate pohon pre všetky zariadenia, ktoré budete potrebovať.

bateria-ego

Závisí výdrž batérie od jej kapacity uvádzanej v jednotkách Ah?

Pri výbere batérie je dôležité porozumieť udávaným parametrom. Výrobcovia často uvádzajú kapacitu svojich batérií v Ampérhodinách (Ah). Avšak zabúdajú pri tom dodať, že skutočné množstvo energie uloženej v batérií je násobkom kapacity batérie (Ah) a jej napätia a udáva sa v jednotkách Watthodiny (Wh).

Ak túto rovnicu aplikujeme na bežnú 5 Ah batériu, zistíme, že v takejto batérií s napätím 56V je uloženej až o 55% viac energie (energetická kapacita 280 Wh), ako v 5 Ah batérií s napätím 36V (energetická kapacita 180 Wh). A je to práve energetická kapacita batérie (Wh), ktorá určuje množstvo energie uloženej v batérií, a tým pádom jej výdrž a prevádzkový čas. Preto je dôležité si uvedomiť, že aj keď je uvádzaná kapacita 56V batérie v Ah nižšia, než u systémov s nižším napätím, množstvo uloženej energie je napriek tomu oveľa vyššie a tým pádom dokáže podať vyšší výkon po dlhší čas.

Aká je nabíjacia doba batérií EGO?

Nabíjacia doba batérie závisí od jej kapacity a nabíjacieho prúdu. Vďaka mnohoročnému vývoju sa nám podarilo priniesť na trh inteligetnú rýchlonabíjačku s výkonom nabíjania až 550W, ktorá zaručuje, že Vaše čakanie na nabitie batérie je skrátené na úplné minimum. Zároveň tak naše batérie ponúkajú približne dvojnásobný prevádzkový čas v porovnaní s časom nevyhnutným na ich nabitie.

Znižuje používanie rýchlonabíjačky životnosť batérie?

Ochrana životnosti batérie je našou prioritou. Aj preto má rýchlonabíjačka EGO vstavaný inteligentný systém chladenia pomocou ventilátora a monitorovania teploty jednotlivých článkov ktorý zaručuje, že batéria je vždy nabíjaná ideálnym prúdom s najvyššou možnou efektivitou pri zachovaní optimálnej teploty. Tým je batéria chránená pred prehrievaním a jej životnosť je zachovaná po mnoho rokov.

Ako sú batérie EGO chránené pred prehrievaním?

Praktická využiteľnosť batérie je závislá od jej odolnosti voči prehrievaniu. Preto náš tím inžinierov vyvinul maximálne úsilie na vývoj technológie pre čo najefektívnejšie odvádzanie prebytočného tepla. Táto technológia sa skladá z viacero dizajnových prvkov:

Oblúkový dizajn: tradičné batérie majú usporiadanie článkov v tvare kvádra čo spôsobuje, že články umiestnené vo vnútri majú minimálny kontakt s okolitým vzduchom, a tým pádom sa oveľa ľahšie prehrievajú. Náš oblúkový dizajn tento problém eliminuje. Uloženie článkov do oblúku umožnilo zväčšenie povrchovej plochy batérie a značne tak uľahčuje odvádzanie prebytočného tepla do okolitého vzduchu.

technologia-keep-cool

Technológia KeepCool™: Ďalší krok k manažmentu tepla je využitie fázu meniaceho materiálu KeepCool™, ktorý obaľuje každý batériový článok, absorbuje prebytočnú tepelnú energiu a následne ju využíva na zmenu fázy. Použitie tohto unikátneho riešenia udržuje jednotlivé články pri optimálnej teplote dlhšie a predlžuje tým životnosť a použiteľnosť batérií EGO aj v naozaj náročných podmienkach.

Elektronická kontrola teploty: To, že ochranu proti prehriatiu berieme vážne sme dokázali aj tým, že sme nainštalovali tepelné senzory ku každému článku. Napr. naša 5 Ah batéria má 28 individuálnych senzorov, vďaka ktorým má systém správy batérie vždy aktuálne informácie o potenciálnom riziku prehriatia batérie, a tým pádom mu dokáže včas zabrániť. Vďaka tomu sa o batérie EGO naozaj nemusíte báť a môžete sa plne sústrediť na prácu, ktorú máte pred sebou.

V akom teplotnom rozmedzí je možné používať batérie EGO?

Vďaka vysoko-kvalitným batériovým článkom je možné batérie EGO používať pri extrémne širokom rozpätí teplôt od -10 až do 70°C. Ak teplota presiahne 70°C alebo klesne pod -10°C, systém kontroly batérie vybíjanie automaticky preruší, kým sa teplota nevráti do normálu. Vďaka tejto ochrane sa nikdy nemusíte obávať toho, že by sa batériám EGO hrozilo poškodenie či už pri použití v lete alebo v zime.

chladenie-baterie

Sú batérie EGO odolné voči vode?

Áno. Všetky batérie EGO sú po pripojení k prístroju vybavené stupňom ochrany IPX4. To znamená, že boli testované a ich použitie je bezpečné aj pokiaľ sú vystavené striekajúcej vode (ekvivalent ľahkého dažďa).

Profesionálne chrbtové batérie BAX1300 a BAX1500 vďaka svojmu robustnému plášťu ponúkajú vysokú odolnosť voči nárazom a až IP56 ochranu voči tryskajúcej vode, vďaka ktorej sa tieto batérie nezľaknú ani najsilnejšieho lejaku.

Ako dlho je možné skladovať batérie EGO pred tým, ako dôjde k poškodeniu nadmerným vybitím?

Je známy fakt, že dlhodobé skladovanie plne nabitej lítium-iónovej batérie znižuje jej kapacitu a tým pádom životnosť. Preto výrobcovia odporúčaju tieto batérie vybiť na polovicu ich kapacity pred ich uskladnením. Avšak vďaka inteligentnému dizajnu batérií EGO môžete na túto požiadavku zabudnúť. Naše batérie sa totiž po 30 dňoch uskladnenia samy vybijú na optimálnu kapacitu 30%, pri ktorej je ich kapacita chránená po dlhý čas. Aby sme boli špecifickí, až 10 rokov.

Ako každá lítium-iónová batéria, aj tie naše sú vystavené samovybíjaciemu efektu, ktorý je však prakticky zanedbateľný. Za rok uskladnenia tak batéria stratí len ….., takže až po desiatich rokoch uskladnenia hrozí riziko straty kapacity v dôsledku nadmerného vybitia.

V akých podmienkach by sa mali batérie EGO správne skladovať?

Batérie EGO majú široký rozsah teplôt, pri ktorých sa dajú bezpečne skladovať – od 10 až do 70°C, avšak optimálne pomienky pre skladovanie sú pri izbovej teplote na suchom mieste a v suchom stave. Batérie je možné bez problémov nechať odložené v nabíjačke a doporučuje sa vyhnúť sa ich skladovaniu na priamom slnečnom žiarení.

NOVINKY, ZĽAVY a UŽITOČNÉ INFORMÁCIE DO VÁŠHO EMAILU

NOVINKY, ZĽAVY a UŽITOČNÉ
INFORMÁCIE DO VÁŠHO EMAILU

Získajte informácie o zľavách a užitočných informáciach od EGOPOWER

Zavríť formulár

Prihlásenie

Ešte nemáte svoj účet? Vytvorte si ho.

Registrácia

Už máte svoj účet? Prihláste sa

Please select all the ways you would like to hear from us

Vaše osobné údaje budú použité na zjednodušenie používania tejto webovej stránke, na správu prihlasovania do vášho účtu a na iné účely opísané v dokumente pravidlá ochrany súkromia.